Coaching

Czym jest coaching?

Coaching to indywidualny proces rozwojowy, dzięki któremu możesz pracować nad swoją efektywnością w sferze osobistej, społecznej lub zawodowej. Nie dostarcza on uniwersalnego planu gotowego do wdrożenia. To Ty znasz swoją sytuację najlepiej, a dzięki współpracy z Coachem możesz ustalić najskuteczniejszy dla siebie plan działania.

Coaching opiera się na wyszukiwaniu i wydobywaniu zasobów. Pomaga on poszerzyć perspektywę, spojrzeć na swoją sytuację z innej strony i dostrzec aspekty, których wcześniej nie brało się pod uwagę. Dzięki temu masz szansę na precyzyjniejsze określenie swoich możliwości i opracowanie rozwiązań, o których przedtem nie myślałeś.

Coaching jest skuteczny – to praca skoncentrowana na celu. To Ty decydujesz, jaki efekt chcesz osiągnąć, i w jaki sposób chcesz to zrobić. Współpraca z Coachem pomaga sprecyzować Twoje cele rozwojowe i naszkicować najlepszą ścieżkę do ich osiągnięcia. Ten model pracy bardzo korzystnie wpływa na efektywność działania i trwałość wprowadzonych zmian.

Kiedy warto skorzystać z coachingu?

– gdy zależy ci na osiągnieciu konkretnego celu;

– gdy próbowałeś kilku sposobów i okazały się nieefektywne;

– gdy chcesz rozwijać swoje mocne strony;

– gdy czujesz ze masz za mało zasobów aby osiągnąć oczekiwane rezultaty;

– gdy chcesz określić swoje szanse oraz zagrożenia;

– gdy nie masz pomysłu na to, w jaki sposób osiągnąć swój cel;

– gdy nie wiesz jak zabrać się za jego realizację;

– gdy nie umiesz jasno określić sytuacji, w której się znajdujesz;

– gdy musisz osiągnąć konkretny cel, w konkretnym czasie i potrzebujesz planu;

– gdy chcesz złapać równowagę – work life balance.

 

Zobacz ofertę coachingową

Coaching menedżerski – jak pracuję

Business coaching, coaching menedżerski skierowany jest do osób, które chcą doskonalić swoje kompetencje i wspierać efektywność zespołów, którymi zarządzają. Pracując z Klientem, skupiam się między innymi na motywacji do działania, która w przypadku coachingu jest wyższa, niż w przypadku samodzielnej pracy.

Wspieram menedżerów w osiąganiu przez nich wyznaczonych celów, pomagam konstruować plany rozwojowe oraz w budować postawę lidera. Pomagam odnajdywać i wzmacniać talenty oraz mocne strony, aby odnaleźć naturalny styl przywództwa.

W swojej pracy stawiam na szacunek i akceptację. Uważam te cechy za podstawę relacji coachingowej. Chcę, aby metody mojej pracy były klarowne dla Klientów oraz budowały poczucie bezpieczeństwa.

Jesteś zainteresowany?
Skontaktuj się ze mną!