Eksperyment 7 dni. Złap balans, zanim stres i zmęczenie powalą Cię na ziemię

Czy czujesz zmęczenie pracą? Stres i frustracje? Wypalasz się zawodowo? A może to obowiązki domowe lub trudne relacje powodują u Ciebie obniżenie nastroju lub spięcie mięśni?

Cokolwiek mocno Cię stresuje, czas przeciwdziałać temu i znaleźć balans! Zaryzykuj, zrób eksperyment siedmiodniowy. Tylko 7 dni.

Jakiś czas temu dopadła mnie poważna choroba, która pomogła mi poukładać życie na nowo. Teraz chcę się podzielić tym, co może spowodować, że Twoje życie znów nabierze barw, zanim Twoje zmęczone ciało Ci się sprzeciwi. To są proste rozwiązania, które ignorujemy tak długo aż…

Zrób eksperyment i spróbuj przez tydzień poniższych:

1.      Nie włączaj TV – tak, wiem, że to trudne. U nas telewizor nie jest włączany od około roku. Wszyscy przeżyli 😊 Na początku oszukiwaliśmy się jeszcze oglądaniem różnych programów i bajek (na komputerze), ale obecnie nie tracimy już czasu. W zamian gramy w planszówki, czytamy, bawimy się z dziećmi. Spróbuj przez 7 dni.

2.     Śpij 7-8 godzin, wietrz sypialnię, przygotuj sobie najlepszą pościel i najładniejszą piżamę.

3.     Inaczej wstawaj – od rana myśl pozytywnie, złap jedną myśl która Ci dodaje sił. Zrób kilka rozciągających ćwiczeń, w spokoju wypij poranną kawę, herbatę, zjedz śniadanie bez pośpiechu. Jeśli musisz wstać 15 min wcześniej by móc zwolnić o poranku – spróbuj – tylko przez tydzień.

4.   Zadbaj o ciało: ruszaj się, ćwicz, spaceruj, spróbuj jogi, przechodź jeden przystanek zamiast podjeżdżać autobusem, odpuść na chwilę samochód. Tylko 7 dni.

5.     Dopieszczaj się. Wybieraj ładne ubrania. Codziennie. Spakuj wszystkie ubrania „na działkę” , „do ogródka”, niech poczekają w kartonie aż sprawdzisz czy nie jest Ci lepiej w ładnych i nie zniszczonych. Nie kupuj nowych. Po prostu przejrzyj szafę. Sprzedawaj czego nie nosisz, rozdaj potrzebującym.

6.     Jedz zdrowe jedzenie, ogranicz cukier i mięso. Na te 7 dni poszukaj nowych przepisów – warzywne placki? Pachnące leczo bez kiełbasy? Samodzielnie zrobiona pizza? Możesz kupić gotowy blat i poczuć jaka to frajda zrobić szybką pizzę samemu. A jeszcze lepiej z dziećmi! Czuję wielką radość gdy widzę jak moje przedszkolaki z frajdą nakładają sobie różne warzywa, żeby tylko było kolorowo! A potem to jedzą!!! Warzywa!!! 😊

7.     Przestać być tak strasznie zajęty/zajęta! Sama pamiętam, że w sumie to byłam dumna, że jestem taka zapracowana, że robię takie ważne rzeczy! Że tyle godzin pracuję. Ho Ho! Menedżerka! Tylko czy to jest naprawdę ważne w Twoim życiu??? Najważniejsze? A Twoje zdrowie? Twoje relacje? Twoje marzenia? Twoja rodzina? Twoje ciało? Twój dom? Twoje życie??? Masz tyle ważniejszych spraw w tym jednym, jedynym życiu!!!

8. Zrób dla siebie coś dobrego. Wróć do swoich potrzeb, pragnień i marzeń.

Spróbuj przez 7 dni. Zrób taki eksperyment. Jak zechcesz to wrócisz do starych nawyków. A może przeciągniesz na kolejne 7 dni? Tego Ci życzę, następnych 7 dni. I następnych!

Ja zmieniłam swoje życie o 180 stopni. Nie pracuję w korporacji, prowadzę własny biznes, pomagam innym osiągnąć równowagę i poczucie spełnienia w życiu. Dobrze się traktuję. W moim pędzie i zestresowanym życiu, zatrzymała mnie poważna choroba. Jestem za nią wdzięczna.

Ale Ty nie musisz zachorować, złap równowagę, trzymaj balans. Powodzenia!

Lubisz ten artykuł? - Udostępnij !

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zostaw komentarz